09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşam Yazarı  ARTIK YETER  Dedi
05 Ekim 2008 Pazar 21:18

Akşam Yazarı ARTIK YETER Dedi

Türkiye 15 şehidini bugün uğurladı.Ancak Aktütün'deki hain baskın uzun zaman Türkiye gündemini meşgul edecek.Akşam yazarı Kakınç sorumlulara seslendi.

Artık yeter!

Gerçekten yeter!.. Zülfiyare dokunursa dokunsun. Fincancı katırları ürkerse ürksün. Dilerlerse bu satırların yazarını ve benzer görüş serdedenleri vatan haini ilan etsinler.

Açıkça söylüyorum:

200 bin kişi ile bir avuç eşkıyanın-üç tane kıçı kırık PKK'lı sergerdenin hakkından gelemiyoruz. Türk Milleti kandırılıyor. Türk Ordusu'nun başarısızlığı, hiçbir geçerliliği ve tutarlılığı olmayan laf ebelikleri ile kamufle ediliyor.

Milletin evlatları helak oluyor. İşin kötüsü helak edilmesine göz yumuluyor.

PKK'lının elinde ağır silah yok. Hava gücünden yoksun. Piyade tüfeği ile aynı karakol noktasına beşinci baskınını veriyor.

Görev yapan eratın başında yine bir astsubay var. Üst rütbeli subaylar nerede?

Palavraları bırakalım ve itiraf edelim. Ortada resmen bir görev hatası var... Sakın ola can veren o fedakâr Mehmetçikler'i suçlamaya kalkmasınlar... Sebep erlerin eğitimsizliği değil. Eri istediğin kadar eğit. Başına subay lâzım. Ara ki bulasın. Bu iş başlayalı kaç yıl geçti, artık hatırlayamıyorum.

Dünya alay ediyor.

Örtbas etmeyin!

Yapmayın. Her zamanki gibi birtakım bahanelere sığınarak başarısızlığınızı örtbas etmeyin. İstisnasız göreve gelen bütün hükümetler, her istediğinizi verdi.

Geriye ne kaldı? Türk Silahlı Kuvvetleri'ni korumak için banka kapılarında gördüğünüz sivillerden korumalar mı tutalım?

Hain Pusu başlıklı yazımda anlatmaya çalışmıştım... Daha da kötüsü tekrarlandı. Alıştık, bu iş bu şekilde devam edecek deyip susalım mı?

Bir başka yazımda Bari şu APO'yu salıverin... Dağdaki PKK'lılara da birer Nataşa bulup everin... Çeyizlerini de bütçeden verin, top-tüfek almaktan ucuza gelir diye acı bir gönderme yapmıştım. Zekâsı kıt bir kısım zevat, tepki vermişti. Şimdi ne demek istediğimi anladılar mı?

Ne kaldı söylenmedik?

Herif silahını almış dağa çıkmış. Yalvararak mı indireceksin? Yalvaralım mı?

Subayların maaşlarını mı keselim? Yoksa Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı Diyarbakır'da mı kuralım?

İtiraf edin!

Arkadaş... Bu ülkenin 56 yıllık bir vatandaşı olarak, bu felaketlerin sorumluları kimler, bilmek istiyorum. Sivil bir halt yerse, ipliğini dakikada pazara çıkartıyoruz. Eğer asker kesiminde bir şeyler yanlış gidiyorsa, onları da bilmek-görmek, tanımak istiyorum.

Genelkurmay Başkanı'nın komutanların görev-sorumluluk bölgelerini ayırmasını istiyorum. Bölge komutanına, her kimse, Niye doğru dürüst tedbir almadın? diye sormasını ve en ağır şekilde cezalandırmasını istiyorum.

Subayların bu bölgede ayrıca bir hizmet tazminatı aldıklarını duyuyoruz... Teknik olarak yapılması gereken yapılamadığına göre... Birliğin başında yine subay bulunmadığına göre... Karakollarda bu durum ortaya çıktığına göre... Sadece başarısızlardan değil, meslek olarak bu görevi seçmiş herkesten bu tazminatların kesilmesini istiyorum.

Baskından korumak için kurulmuş bir yer, beşinci kez baskına uğramaz. Harbedemiyorsak, bunun da geçerli nedenleri ile birlikte resmen itiraf edilmesini istiyorum.

HALİT KAKINÇ/AKŞAM

YORUMLAR
haklısınız da
sezai çakır
haklısınızda ordu işine bakacaksa: siyaseti kim yapacaktı
haklısınızda paşalar işini yapacaksa ergenekonu kim kuracaktı
haklısınızda subaylar işini yapcaksa çeteleri kim kollayacak
haklısınızda, pkk dedikleri şu bizim ordudakilerin ve medyadakilerin ve meclistekilerin kankaları ve arkadaşları değilmi

bu ulke cok acı cekecek...ve bu acıların sebebi ordu olacak...ordu artık peygamber ocağı değil ergenekon ve hainlerin ocağı ve kafirlerin ocağı olmuş...oturup boş boş lamı cımı yapıyoruz
06 Ekim 2008 Pazartesi 13:29
88.250.28.160
eksiklik......
isim onemli degil..
syin kakinc size sonuna kadar katiliyorum..ayni dusuncedeyiz...sorun ordumuzun komuta kademesinde......bunun suclulari derhal istifa etmelidir.kim var ise bunlarin arkasinda..pkk nin parasiyla tv kuran t.ozkan,ergenekon ayni ocalan pici ile ayni cezayi almalilar.bunlari destekleyen kim varsa.mecliste ecevit hukumetinin kaldirdigi idam cezasi tekrar konusulup teror suclulari icin tekrar anayasaya konulmali.ab ye almayacaklarsa almasinlar.cokta tinnn.idam cezasi isteriz....kelle alinsin artik.
06 Ekim 2008 Pazartesi 10:54
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ