05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPnin yeni seçim sloganı
05 Şubat 2009 Perşembe 01:21

AKP'nin yeni seçim sloganı

AK Parti'nin yerel seçimlerde kullanacağı slogan belli oldu.

22 Temmuz seçimlerine giderken "Durmak yok, yola devam." diyen AK Parti'nin yeni sloganı "İşimiz hizmet, gücümüz millet" olacak.

MKYK'DA SLOGAN VE ŞARKILAR KONUŞULDU
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında dün akşam yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında seçim hazırlıkları görüşüldü. Edinilen bilgilere göre toplantıda 29 Mart yerel seçimlerinde kullanılacak sloganlar ve şarkı MYK üyelerine sunuldu.

SEN TÜRKİYE'SİN BÜYÜK DÜŞÜN
"İşimiz hizmet, gücümüz millet" ve "Sen Türkiye'sin, büyük düşün" sloganları tercih edildi. İktidar partisi, TRT 6 ile gelen Kürtçe açılımı ile Alevilere yönelik yayınları da seçim pankartlarına yansıtacak. Kürt ve Alevi açılımını yansıtan afişlerin üzerinde, "Her adımı bir hizmet, her hizmeti bir devrim" yazısı yer alacak.

'DAVOS FATİHİ' ERDOĞAN'A BAĞLI
Başbakan Erdoğan'a atfedilen "Davos Fatihi" ibaresinin seçimlerde kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz belli olmadı. Bu konudaki son kararı Erdoğan verecek. MYK'da seçim şarkısı da görüşüldü.

Toplantıda Özhan Eren'in "Bir ve Beraberiz 70 Milyon Kardeşiz" isimli şarkısı dinletildi. Ancak üzerinde yeniden çalışılması kararlaştırıldı. Ayrıca sanatçı Uğur Işılak'ın bir seçim şarkısı hazırlayacağı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ