07 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP Deniz Feneri için söz verdi!
18 Eylül 2008 Perşembe 12:14

AKP Deniz Feneri için söz verdi!

Deniz Feneri e.V. davasıyla ilgili olarak AK Parti de kolları sıvadı.

Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Almanya'daki Deniz Feneri Davası'yla ilgili, "Denetim elemanları yasa dışı bir bulguya rastlamışsa elbette ki gereği yapılır. Bunu kimse örtmez, örtemez de. Hele bizim iktidarımız döneminde kimse örtemez" dedi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, Genel Müdürlük Binası'nda düzenlenen iftar yemeğine katılan Yazıcı, Almanya'daki Deniz Feneri Davası'yla ilgili bir soru üzerine "bu konuda mahkum olanların kesinlikle suçlu olduğunu" dile getirdi. Yazıcı, şunları kaydetti:

"Bir şey varsa ya görürsünüz ya da gören biri size ihbar eder. Yani insanların masumluk karinesine sahip olma hakkı da var. (Yolsuzlukla ilgili) 'olabilir' demek, elbette ki bir tahkikat sebebi olamaz. Denetim elemanları yasa dışı bir bulguya rastlamışsa elbette ki gereği yapılır, bunu kimse örtmez, örtemez de. Hele bizim iktidarımız döneminde kimse örtemez. Görülmemiş olabilir, siz görürsünüz. 'Şu adam şu işi şöyle yapmış, yasalara aykırı olarak yapmış' dersiniz onun gereği yapılır. Yardımlaşma, yardım müesseseleri önemlidir. Bunlar gönüllü faaliyetlerdir. O Almanya'da mahkum olan insanlar suçlu, çünkü mahkum oldular. O insanlar ayrıca Türk milletinin vicdanında da mahkumiyetleri söz konusu. İnsanların yardımseverlik duygularını zedeleme hakkı var mı? Bu ayrı konu, ama siz bir şeyi bahane ederek belki de ona yönelik tepkileri önleyecek tarzda maniple ederseniz yanlış yaparsınız. Bakınız bu olay dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı büyük bir haksızlığa maruz kaldı. Burada sağduyu sahibi herkesin tepki vermesi gerekiyordu. Maniple etmeyeceksiniz bunu. Konu duru şekilde ortaya çıkacak. Elbette ki Türkiye'de uzantısı varsa gereği yapılır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ