04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP-CHPNİN
08 Ocak 2009 Perşembe 13:49

AKP-CHP'NİN

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Ergenekon Soruşturmasına İlişkin Dünkü Açıklamalarına AK Parti'den Sert Yanıt Geldi.

AKP-CHP'NİN ERGENEKON KAVGASI

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Ergenekon Soruşturmasına İlişkin Dünkü Açıklamalarına AK Parti'den Sert Yanıt Geldi.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Ergenekon soruşturmasına ilişkin dünkü açıklamalarına AK Parti'den sert yanıt geldi.
AK Parti Grup Başkanvekilleri Nihat Ergün ve Bekir Bozdağ, Meclis'te birlikte düzenledikleri basın toplantısında Baykal'a ''Ergenekon virüsünün size de bulaşmasından mı endişe ediyorsunuz?" diye sordular.


Ergün, AK Parti'nin kimseyle siyasi hesaplaşma içinde olmadığını söyleyerek; ''Ergün, "Sayın Baykal'ın yargıyı tehdit eden, toplum kesimlerini tahrik eden role soyunması manidardır. Hukukun değirmeni yavaş döner, ancak ince öğütür." şeklinde konuştu.

Toplantıda Baykal'a sert çıkan Ergün, "Sayın Baykal'ın Ergenekon soruşturması ile ilgili her gelişmeyi hukuk devletini, yargı bağımsızlığını hiçe sayan panik havası içindeki iddiaları tecrübeli bir siyaset adamına, sözümona Ana muhalefet liderine uygun düşmeyen safsatalardır." diye konuştu. (Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkıyorum) iddiası ile illegal faaliyetlerin üstünün örtülemeyeceğini söyleyen Ergün, "Kimse görüşlerinden dolayı gözaltına alınmıyor. Savcılar hangi işlemlerinden dolayı gözaltına alındıklarını kendilerine okuyor. Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı olamaz." dedi.

Nihat Ergün, Deniz Baykal'ın Ergenekon davasında açıkça taraf haline geldiğini savundu ve dava sürecindeki açıklamaları ile Anayasa ve Türk Ceza Kanunu'nu ihlal ettiğini ifade etti. AK Partili Ergün Baykal'a şu soruları yöneltti: "Sayın Baykal, sizi paniğe sevk eden şey nedir? Yoksa Ergenekon virüsünün size bulaşmasından mı endişe ediyorsunuz? Başınızı ağrıtan bu mudur? Kamuoyunun izleyemediği CHP belgeseli için ödediğiniz paraların başkalarına ödenmesinden mi endişe ediyorsunuz? Kaçak kişilerle yaptığınız önemli görüşmeler mi sizi tedirgin ediyor?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ