21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akarçay'ı temiz tutmak için yeni kararlar alındı
03 Eylül 2013 Salı 17:53

Akarçay'ı temiz tutmak için yeni kararlar alındı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi kararıyla Akarçay'da kabuklu yemiş yiyerekçevreyi kirletmek, mangal yakmak, balık avlamak, yüzmek, elektrikli bisiklet, motosiklet ve binek hayvanlarıyla dolaşmak yasaklandı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi kararıyla Akarçay'da kabuklu yemiş yiyerek çevreyi kirletmek, mangal yakmak, balık avlamak, yüzmek, elektrikli bisiklet, motosiklet ve binek hayvanlarıyla dolaşmanın yasaklandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, aykırı hareket edenlerin para cezasına çarpırılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra Dumlupınar 2. Cadde'nin kaldırımlarını kalıcı olarak kirletenlerin de cezalandırılması kararlaştırıldı.

Çevre kirliliğinin önüne levhalarla geçilemediğine dikkat çeken Belediye Başkanı Burhanettin Çoban konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Anıtpark'ta, Akarçay ve diğer parklarda kabuklu yemiş yiyenlerle mücadele etmekte zorlandıklarını kaydetti.

Atınpark'ta müzikli ve ışıklı dans sistemleri yaptıklarını ifade eden Çoban, şöyle devam etti:

"Vatandaş heykelin önüne geliyor, çekirdek yiyor ve kabuklarını havuza atıyor. Sistemimiz fıskıyeli olduğu için delikleri tıkıyor. Çok ciddi hasar meydana geliyor. Ayrıca görüntü kirliliği meydana geliyor. Akarçay'da da insanlar yürüyüş yaparken, çekirdek kabuklarını atıyor, rıhtımda insanlar oturuyor, otururken çekirdek kabuklarını dereye atıyor. Oturma guruplarının altında yığınla çekirdek kabuğu oluşuyor. 'Çekirdek çitlemek yasaktır' dedik, hiçbir faydası olmadı. 15 gündür 'Her medeni insan gibi kabuklu yemiş yemediğiniz, çevreyi kirletmediğiniz için teşekkür ederiz' diye yazdık. Takdiri milletimize bırakıyoruz."

Muhabir: Canan Uğurlu
Yayınlayan: Deniz Açık

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ