14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partinin yüzde 47 sırrı
12 Kasım 2008 Çarşamba 10:44

AK Parti'nin yüzde 47 sırrı

O, bir dönem Erbakan'ın Ege'yi teslim ettiği, yenilikçi hareketin ise köşe taşlarından! AK Parti'nin 47'sini anlattı!

O isim TBMM eski Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç! Milli Görüş Hareketi'ni tanıyanlar, Arınç'ın yaklaşık 15 yıllık siyasi mücadelesini de yakından bilirler. İşte o isim AK Parti'nin yüzde 47'si için tarihe önemli bir not düştü.

Bülent Arınç, Rize'nin Ardeşen AK Parti İlçe Kongresinde ki konuşmasında yine şaşırttı. Konuşmasında sık sık geçmiş dönemlere ait siyasi değerlendirmelerde bulunan Arınç'ın hedefinde ise Demirel vardı.

Bülent Arınç, bir zamanlar 'höt' denildiği zaman bazılarının kaçtığını, kaçarken de şapkasını alıp gittiklerini belirterek, ''Sordular ona şapkanı niye bırakmadın? Demiş ki 'e kendim kaçtım şapkamı da onlara mı bırakacaktım' Hötle zökle iktidarlar kaçar, yıkılırdı. Biz onun hötü, zökü ile hiçbir tarafa gitmedik. Dimdik durduk. Bu iktidar yüzde 47 oyla 6.5 yıldır iktidarına devam ediyorsa bunun tek sebebi var. Hep başımız dik, alnımız açık oldu. Millete verdiğimiz sözden sapmadık. Milletimizi sevdik, onu kucakladık'' diye konuştu.

Onlar askerden tir tir titrerlerdi!

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde birinci turun akşamında CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne koştuğunu ve dilekçesini verdiğini anlatan Arınç, şöyle devam etti:

''Gece saat 11.30-12.00'lerde de bildiriler, muhtıralar yayınlanmaya başladı. Eskiden böyle bildiriler, muhtıralar olduğunda zangır zangır titrerlerdi, ödleri kopardı. Ben bu siyasetçileri çok yakından biliyorum. Arkasına bakmadan kaçanları biliyorum. 'Aman bildiri, eyvah saklanalım, ne derlerse yapalım.' O bildiri, muhtıralar ertesi gün hükümetin ağzından cevabını buldu. Hükümet dedi ki 'biz milletin hükümetiyiz, bu işler benim işim, sen benim işime karışamazsın, sen kendi işine bak, haddini bil.' Bu yüzden yüzde 47 oyun içinde ne var derseniz, 15 puanı bundandır. Siz başınızı dik tutarsanız, millet sizi sever. Milleti bırakıp kaçan sözünden dönenlerden hoşlanmıyor.''

Arınç, ordunun işinin yurt savunması, yurdun bağımsızlığının korunması olduğunu belirterek, sivil iradenin, hükümetlerin de ülkeyi yönettiklerini, parlamentonun siyasetçinin varlık yeri olduğunu söyledi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ