28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti ve CHP Bodrumda Söz Düellosu
09 Nisan 2020 Perşembe 13:03

Ak Parti ve CHP Bodrum'da Söz Düellosu

AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen: "CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın her zaman yaptığı gibi, gerçeklerin üzerini örterek konuyu çarpıttığını öğrendik".
AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen "Dün yapmış olduğumuz açıklamada Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın koronavirüs nedeniyle
Bodrum’da ki vefat sayısını resmi makamlara sormadan fazla olarak açıklamasını eleştirmiş ve bu durumun infial yaratabileceğini belirtip, bu tarz açıklamalarda resmi makamların dikkate alınmasını söylemiştik. Bu konuda söylediklerimizin arkasındayız ve ısrarla böyle olması gerektiğini savunuyoruz.
Bu açıklamamızdan sonra CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın her zaman yaptığı gibi, gerçeklerin üzerini örterek konuyu çarpıttığını öğrendik. Siyasi yaşamı boyunca ne zaman köşeye sıkışsa gündemi çarpıtmayı huy edinen, kendi hayal dünyasında hayali düşmanlar yaratıp gündem
değiştirmek için o hayallerle savaşan, öfkeden, kavgadan ayrışmadan beslenen Halil Karahan, bu konuda muhatabımız değildir.
Bu günlerde bizim tek amacımız halkımızın sağlığıdır. Bu sağlık sadece fiziken değil, ruhen de olmalıdır. Bir yetkilinin ortaya çıkıp, resmi makamların verilerini hiçe sayarak abartı rakamlarla açıklama yapması, büyük sorundur. Halkımızın sağlığını ve moralini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunun üstü, gündem değiştirmekle kapatılamaz. Bu hassas dönemde herkes ağzından çıkanı bilmeli,
sözlerini tartarak söylemelidir ve de tek kaynağı Resmi makamlar olmalıdır.
Bodrum Devlet Hastanesi süreciyle ilgili gerekli açıklamayı ve bilgilendirmeyi daha önce yaptık. Süreci takip ediyor ve tüm vatandaşlarımız gibi bir an önce Bodrum’a kazandırılmasını istiyoruz. Bu yönde de yoğun bir şekilde çalışıp, halkımızı sürekli bilgilendiriyoruz.
Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, çok haklı uyarımızı çarpıtarak, kendine siyasi rant sağlamaya çalışanların bu çabaları beyhude çabadır. Tıpkı Acı Ot Festivali’nin mutlaka iptal edilmesiyle ilgili uyarımız ve sonrasında yaptıkları gibi.
Kimse kusura bakmasın ama halkımızın sağlığı bizim için çok önemlidir ve asla siyasi malzeme yapılamaz. Bu yüzden sadece hizip ve kavgayla beslenen siyasilerin gündem değiştirme ve çarpıtma numaralarına alet olmayacağız.
Bu yönde bir açıklama daha yapmak bizleri üzmüştür. Ancak bundan sonra bu yönde bir polemiğin içinde olmayacağımızın da bilinmesini isteriz" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ