25 Mart 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk: Bodrumda 14 bin kaçak bina var
14 Nisan 2018 Cumartesi 11:44

AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk: "Bodrum'da 14 bin kaçak bina var"

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, "Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar." dedi.

"Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar"

Milletvekili Öztürk, ilçedeki bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, son günlerde bölgedeki en hassas konunun çevre ve doğa olduğunu söyledi.

Bodrum'un 30-40 yıldır doğru yönetilmediği için temel problemlerinin çözülemediğini savunan Öztürk, şöyle konuştu:

"Yerel yönetimlerin amacı temel meseleleri çözmektir. Recep Tayyip Erdoğan bugün eğer bu ülkenin başına Cumhurbaşkanı ise bunun ilk hareket noktası, İstanbul'daki toplanamayan çöpler, akmayan su ve oradaki ulaşım problemlerinin belediye başkanlığı döneminde halletmesi ile beraber bugünlere geldi. Bodrum'un çöp sorunu devam ediyor. Yaklaşık 30 yıldan beri aynı zihniyet Bodrum'u Muğla'yı yönetiyor. Bizler devreye girmediğimiz sürece bana göre bu beceriksiz yerel yönetimler Bodrum'un da Muğla'nın da çöp problemini çözemeyecekler, farkındayız."

Öztürk, Mumcular Mahallesi Akdam mevkisinde yapılması planlanan katı atık tesisi için bölgede yaklaşık 10 bin ağacın katledilmesine engel olduklarını da belirtti.

Muğla'da çok sayıda kaçak yapı olduğuna dikkat çeken Öztürk, "Bodrum'da 14 bin kaçak bina var. Bu kaçak binalara kimler göz yumdu. Bu inşaatlar yapılırken, yeşil katledilirken, mandalina bahçeleri kesilip beton binalar dikilirken bu çevreci arkadaşlar neredeydi. Bodrum'u, Marmaris'i, Fethiye'yi betonlaştıran bizler değiliz. Bu yerel yönetimleri milletime şikayet ediyorum. Gerçek çevrecileri davet ediyorum. Gelsinler baksınlar." diye konuştu.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen'in de yer aldığı toplantının sonunda partililer, Milletvekili Nihat Öztürk ile fotoğraf çektirdi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ