13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı mesaj yayımladı
14 Temmuz 2020 Salı 16:12

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı mesaj yayımladı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 15 Temmuz darbe girişiminin akamete uğratılmasında Muğla’nın ve Muğlalıların önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Demir açıklamasında, “15 Temmuz 2016’da ülkemiz üzerindeki hain emellerini gerçekleştirmeye çalışan dış destekli Fetullahçı teröristler, kanlı bir saldırı planını ortaya koydu. Şanlı Türk ordumuzun kamuflajlarına bürünmüş teröristler, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz başta olmak üzere anayasal düzenimizi akamete uğratmaya çalıştı.

Türkiye, demokrasisine aşık bir ülkedir. İşte bu nedenle, o kara gecede tankların önüne korkusuzca siper olmuş, namluların önünde bir an bile tereddüt etmeden göğsünü germiştir.

Vatansever askeriyle, polisiyle ve en önemlisi halkımızın korkusuz duruşuyla FETÖ’cü teröristler, o gece asla unutamayacakları bir ders aldılar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi ‘Sokağa çıkın’ çağrısını yaptığı sırada Muğla’da bulunduğunu anımsatan Demir, o gece çok sayıda Muğlalının Cumhurbaşkanını savunmak için Marmaris’e gittiğine vurgu yaptı.

Demir; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, milletin istiklalini, cumhuriyetini, devletini savunmaya yönündeki Muğlamızdan tüm ülkeye yaptığı çağrı, çok kısa sürede karşılık buldu ve Türkiye için eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazıldı. 15 Temmuz Destanı’nda Muğlamızın yeri bu nedenle çok daha farklıdır. Muğlalılar olarak o gün, Sayın Cumhurbaşkanımızın lideri olduğu Türkiye Cumhuriyetini savunmak için bir an bile tereddüt etmeden alanlardaydık; bugün de demokrasi nöbetleri için meydanlarda olacağız.” dedi.

Demir açıklamasını şöyle sürdürdü; “Aziz milletimiz, tarih sahnesinde var oluşundan bu yana özgürlüğünden, bağımsızlığından asla ödün vermemiştir. Demokrasi dışı hiçbir kuvvet, hiçbir terör örgütü milletimizin dünya arenasındaki yükselişinin önüne geçemeyecektir. Cumhurbaşkanımızın sarsılmaz liderliğiyle 2023-2071 hedeflerine yürümeye devam edeceğiz.

15 Temmuz gecesi bir kez daha ‘Gazi’ unvanı almış Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Muğla’yı temsil eden bir üyesi olarak milletimizin hafızasında asla unutulmayacak bir yere sahip 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Muğlamızda şehit verdiğimiz kahraman polis memurlarımız Mehmet Çetin ve Nedip Cengiz Eker olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ