29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete: Süreç devletimizin kontrolündedir
03 Nisan 2020 Cuma 14:44

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete: Süreç devletimizin kontrolündedir

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yaptığı açıklamada: "Bilindiği üzere, Covıd-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden biri de şehirlerarası yolculuğun kısıtlanmasıdır.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yaptığı açıklamada: "Bilindiği üzere,  Covıd-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden biri de şehirlerarası yolculuğun kısıtlanmasıdır. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ve İçişleri Bakanlığımız iller arası otobüs seferlerini 28.03.2020 tarihi 17.00'den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilmelerine yönelik bir tedbir kararı almıştı.

          Fakat bazı vatandaşlarımızın özel araçları ile şehirlerarası seyahate devam ettikleri özellikle ilimizde ikinci konutu olan ve başka illerde ikame etmekte olan vatandaşlarımızın ilimize yönelik seyahatlerinde ciddi bir artış gözlemlenmektedir.

         Bu gün Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans yönetimi ile gerçekleştirdiğimiz AK Parti İl Başkanları Toplantımızda özel araçlarla gerçekleşen şehirlerarası yolculuğun da sınırlandırılması hususunda taleplerimizi kendilerine arz ettik.

       Tüm bunların yanında ifade etmek gerekirse Muğla Valiliğimizin, ilçe kaymakamlıklarımızın koordinesinde  Korona virüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Muğla'ya giriş ve çıkışlarda ilimize gelen her araç sağlık personeli ve kolluk birimleri tarafından denetimden  geçiriliyor.

      Şehir dışından özel araçlarıyla Muğla'ya gelen vatandaşlarımıza 14 gün süreyle ikametlerinde/bulundukları yerde gözlem altında tutulacaklarına dair gerekli işlemler yapılıyor. İkametlerinde bulundukları yerde tüm araç plaka,adres...bilgileri alınıp ilgili kolluk kuvvetleri ile mahalle muhtarına iletilerek gözlem altında tutuluyorlar. Bu adreslerinden ayrılmaları durumunun tespitinde idari para cezalarının uygulanacağı hususu da kendilerine tebliğ ediliyor.Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Süreç devletimizin kontrolündedir.  Saygı ve Sevgilerimle" dedi.               

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ