06 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Baykalı fena vurdu!
10 Eylül 2008 Çarşamba 13:10

AK Parti Baykal'ı fena vurdu!

AK Partili Fırat, CHP lideri Baykal ve Aydın Doğan'ı yalancı ilan etti! İşte Fırat'ın yakaladığı Aydın Doğan'ın yalanı;

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Aydın Doğan ve CHP lideri Baykal'ı yalancılıkla suçladı. Fırat, Doğan'ın Başbakan ile ilgili iddialarını NTV'den aldığını söylediğini hatırlattı ve "işte Aydın Doğan burada yakalanmıştır" dedi.

İşte Fırat'ın AK Parti Genel Merkezi'nde düzenmlediği basın açıklamasının satır satır başları;

Her ikisi de birbirinin yalancısı: Aydın Doğan, Sayın Başbakan ile ilgili söylediği iddiaları, NTV'de gündeme geldiğini ve kendisinin buradan alıntı yaptığını söylemişti. Oysa gerçek böyle değil... Baykal'ın NTV'de bu iddiaları gündeme getirdiği gün gün Doğan'ın gazetesi Milliyet'in manşetinde de işte o iddialar vardı. Anlıyacağınız, Aydın Doğan'ın söyledikleri yalan! Bu da gösteriyor ki Aydın Doğan Baykal'ın, Baykal'da Aydın Doğan'ın yalancısı.

Bir TV kanalı soruyor o susuyor!: Günlerdir bir televizyon kanalı sürekli Aydın Doğan'a sorular soruyor ve "kağıt vurgunu iddialarıyla" ilgili SPK'nın inceleme başlatıp başlatmadığını soruyor. Bunlara neden cevap vermiyor?

Baykal mal varlığını açıklasın: Tüm medyaya sesleniyorum. Baykal'ın mal varlığından, Antalya'daki bir tarladan elde ettiği varlığından bahsetsinler.
Baykal buradan bir rant sağladı mı sağlanmadı mı bunu bir güzel açıklasın. Öyle ya kendi hesabını veremeyen bir başkasının hesabını neden sorsun! Baykal önce bunu açıklasın. Aksi taktirde Baykal ve Aydın Doğan, şıracı-bozacı olarak kalmaya devam edecektir.

Bahçeli'de dolmuşa binmiş: Sayın Bahçeli'yi anlamak mümkün değildir. Şıracı ve bozacının dolmuşuna biniyor, yaptığımız açıklamaları yok sayıyor.

(...) Hayır sayın Bahçeli, böyle bir özgürlük yok. Medya için belirli bir kurallar bütünü vardır. Sayın Bahçeli, milliyetçilik patronlarının yanında durmakla olmaz.

Aydın Doğan için savcılara çağrı: (...) Vatan gazetesiyle ilgil bir gazete manşeti açıkça şantajı ortaya koymuştur.

(...) Savcılar acilen Aydın Doğan hakkında bir soruşturma açmalı ve SPK Başkanı'nın da kabul ettiği bu şantajı incelemeledir.

Ekonomik rant sağlama aracı haline getirildiğini söylemek ve bunun böyle gitmeyeceğini belirtmek yabancı sermayeninde bana göre en önemli garantisidir.

Rant kapmaya çalışan bir kesim ne yazıkki elindeki medyayı silah olarak kullanmıştır.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ