19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Hür, iki kitabını birden imzaladı
22 Nisan 2019 Pazartesi 09:07

Ahmet Hür, iki kitabını birden imzaladı

Marmarisli yazar ve avukat Ahmet Hür’ün Türkiye’de alanında ilk olan araştırma kitabı ‘Şehir Şehir Milli Mücadele’ ile öykü kitabı ‘Babamın Daktilosu Bukalemun’un imza günü düzenlendi

Uzunyalı Mevkii’ndeki Alibey Finedining’de düzenlenen imza gününe, okurlar yoğun ilgi gösterdi. İki eserini okuyucularla buluşturduğu için çok mutlu olduğunu aktaran Ahmet Hür, imza gününe gelen herkese teşekkür etti, okurlarıyla fotoğraf çektirdi.

img_4290.jpg

‘Şehir Şehir Milli Mücadele’ Türkiye’de ilk

Türkiye’de alanında ilk olan ve iki ciltten oluşan eseri ‘Şehir Şehir Milli Mücadele’ ile ilgili bilgi veren yazar Hür, şöyle konuştu: “Şehir Şehir Milli Mücadele benim 9’uncu kitabım, 2 ciltten oluşuyor. Milli mücadele dönemindeki şehirleri inceledim.  A’dan başlayıp Z’ye kadar tüm şehirleri inceledim. Birinci cilt İstanbul’dan başlıyor, 2’inci cilt ise İzmir’den başlıyor.  Milli mücadele döneminde o şehirlerin demografik yapısını ve orada ki milli mücadele hakkında bilgiler veriyorum. 1905- 1940 tarihleri arasını araştırıyorum. Benim alanım o.  Bu Türkiye’de yapılan ilktir. Bizde hamaset üstüne gidilir. Çünkü herkes kendi şehrini kendi yöresinin herkesin kahraman olduğunu kimsenin hain olmadığını söyler. Doğrusu bu değil, biz doğru olan noktaya ulaşmaya çalışıyoruz. Tamamen objektif bir kitaptır. ‘Babamın Daktilosu Bukalemun’ öykü kitabımdır.  Bu kitapta, gerçek öyküler de var kurmaca da. Öykü kitabımda okuyucularıma Marmaris’ten de kesitler sunmaya çalıştım. İmza günüme yoğun ilgi gösteren okurlarıma teşekkür ediyor, keyifli okumalar diliyorum”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ