20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisarlı iş adamının adı parka verildi
03 Eylül 2013 Salı 17:28

Afyonkarahisarlı iş adamının adı parka verildi

(Fotoğraflı)

Afyonkarahisar Belediye Meclisi'nin aldığı kararla, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi karşısındaki 65 bin metrekarelik alanda oluşturulan parka, Afyonkarahisarlı iş adamı Yusuf Özer'in adı verildi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yaptığı açıklamada, Yusuf Özer'in, Afyonkarahisar'da ilk sanayi tesisini kuranlardan olduğunu anımsattı.

Çoban, şunları ifade etti:

"Bugün, 'emekliyim' diyenlerin bir çoğu ya Özerler'den sigorta numarası almıştır ya da orada tamamen çalışarak emekli olmuştur. Afyonkarahisar dışına gittiğimizde 'Afyonkarahisar' denilince herkes 'Yusuf Ağa' ismini söylüyor. Kendisi ayrıca hayırsever bir ağabeyimiz. Yaptığı hayırlarla tanınıyor. 20 bin metrekareden daha büyük bir alanı Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışladı. Oraya şimdi çok güzel bir endüstri meslek lisesi yapılıyor. Büyük bir kısmı bitmek üzere olan parka 100'den fazla ağaç takviye edildi. Ağacından otoparkına, kamelyalarından restoranına varana kadar çok güzel bir park oluşturduk. Buraya da belediye meclisimizin aldığı kararla Yusuf Ağa'nın isminin verilmesini kararlaştırdık."

Muhabir: Ali Kemal Akan
Yayınlayan: Deniz Açık

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ