20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisar'dan kısa kısa
04 Eylül 2013 Çarşamba 18:18

Afyonkarahisar'dan kısa kısa

Şuhut ilçesinde başarılı öğrencilere ödülleri verildi

Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şuhut'ta Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) 400 ve üzeri puan alan öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi.

Halk Eğitim Müdürlüğü yeni binasında gerçekleştirilen törene Kaymakam Ferit Görükmez, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nilkan Göral, işadamı Recep Uluçay okul müdürleri ve öğrecilerin aileleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nilkan Göral, törende yaptığı konuşmada, Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi (EBAP) hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Görükmez ise eğitimin insan hayatında çok önemli olduğunu belirterek, "Eğitimde öğretmenler kadar velilere de büyük iş düşmektedir. Öğrencileri velileri sürekli gözlem altında tutarak her türlü durumda yanlarında olduklarını göstermeleri gerekmektedir. Eğitimin üç ayağı vardır bunlardan birisi de ailedir eğitimde başarıyı yakalamak için ailenin öğrenciyle ilgi ve alakası çok önemlidir. Ödül alan öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere ödülleri verildi.

-Dazkırı'da 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşenecek

Dazkırı Belediyesi'nin yol yapım ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Dazkırı Belediye Başkanı Ertan Demirsoy, yaptığı açıklamada, belediye olarak mahalle çalışması kapsamında yaklaşık 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşeneceği belirtti.

Dazkırılı vatandaşların daha iyi bir ortamda yaşayabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını bildiren Demirsoy, mahalle, sokak ve caddeleri en güzel hale dönüştürmek için çaba harcadıklarını kaydetti.

-Bolvadin'de yol çalışmaları devam ediyor

Bolvadin Belediyesi tarafından ilçede gerçekleştirilen yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Bolvadin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen yol çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Mısırlı ve Dolamaç sokaklardaki yol yapımının sürdüğü, diğer ihtiyaç duyulan sokaklarda da çalışmaların devam ettirileceği bildirildi.

-Kuran Kursu'nda başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi

İhsaniye'ye bağlı Gazlıgöl beldesinin Fatih Camisi'nde başlayan Yaz Kur'an Kursu'nda "Haydi Çocuklar Camiye" projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

Proje sonunda İlçe Müftüsü Seyit Böğet'in katılımıyla başarılı olan öğrencilere puan esasına göre hediyeleri verildi.

Proje kapsamında en yüksek puan alan öğrenciye dizüstü bilgisayar; iki, üç ve dördüncüye bisiklet, beşinciye telefon, altı, yedi, ve sekizinciye tablet bilgisayar diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ