16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afyonkarahisar'dan kısa kısa
02 Eylül 2013 Pazartesi 17:58

Afyonkarahisar'dan kısa kısa

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sinanpaşa İlçe Başkanı Süleyman Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada, düğünde havaya ateş açılarak bir çocuğun ölmesini kınadı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sinanpaşa İlçe Başkanı Süleyman Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada, düğünde havaya ateş açılarak bir çocuğun ölmesini kınadı.

Çağlar, Sinanpaşa bölgesinde düğünlerde, nişanlarda ve asker uğurlama gecelerinde havaya rastgele ateş etme cahilliğinin can yakmaya devam ettiğini, 8 yaşında bir çocuğun hayatını, geleceğe dönük hayallerini bir maganda kurşunuyla kaybettiğini ifade etti.

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Çağlar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sayın Valimizin, özellikle düğünlerde ateşli silah kullanılmasının yasaklanması ve engellenmesi noktasında genelgeler ve talimatlar yayınladığını biliyoruz. Fakat bu üzücü olaylar arttıkça bu genelgelerin bir işe yaramadığı veya uygulamada hatalar ve ihmaller olduğunu düşünüyorum. İş sadece genelge yayınlamakta bitmiyor. Yayınlanan genelgenin uygulamasını takip etmek ve sonucunu görmek gerekiyor. Yayınlanan genelgelerle sonuç alınamıyorsa başka çözümler bulmanın yolları araştırılmalıdır."

- Sandıklı Meslek Yüksekokulu inşaatında yer teslimi yapıldı

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, Sandıklı Meslek Yüksekokulu'nun ek bina inşaatının tamamlanması için her türlü yardımda bulunduğunu bildirdi.

Elibol, yaptığı yazılı açıklamada, yüksekokulun ek bina İnşaatın tamamlanması için 474 bin lira topladıklarını ifade etti. İş adamı Murat Cem Turan'ın da ek binanın kaba inşaatını tamamladığını belirten Elibol, şunları kaydetti:

"Son olarak inşaatın ince işlerinin tamamlanması için muhtarlar Ankara'ya gitmiş ve girişimlerde bulunmuşlardı. Şükürler olsun ki ek bina inşaatının ince işlerinin ihalesi tamamlanarak yer teslimi yapıldı. Meslek Yüksekokulu ek bina inşaatının tamamlanması için ilçemizde örnek olacak bir birliktelik yaşandı. Sandıklı menfaatleri için siyaseti bir kenara bırakarak beraber hareket etmeliyiz."

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ