15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Afişe en başta MHP karşı çıktı.
03 Aralık 2008 Çarşamba 11:30

Afişe en başta MHP karşı çıktı.

İskenderun Belediye Başkanı DTP mitingi öncesi tüm ilçeyi bilboadlarla donattı. Afişe en başta MHP karşı çıktı. Afişte o meşhur söz vardı.

İskenderun Belediye Başkanı DTP mitingi öncesinde billboardlara 'Bu vatan bizim. Ya sev, ya terk et' yazılı afişler astı, en başta MHP buna karşı çıktı.

Hatay'ın İskenderun İlçesi Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mete Aslan'ın, Türkiye haritası ve fotoğrafının da yer aldığı, 'Bu vatan bizim. Ya sev, ya terk et' yazılı afişleri tartışmalara neden oldu.

Kentin değişik noktalarındaki panolara ve billboardlara 'Bu vatan bizim. Ya sev, ya terk et' yazılı afişler asıldı. Afişteki Türkiye haritasının batı bölgesindeki kısma 'Ya sev', doğu bölgesinde ise 'Ya terk et' yazılı olması dikkat çekti.

AFİŞE MHP KARŞI ÇIKTI

Bir haftadır asılı bulunan afişlerin gerginliğine neden olabileceğini belirten MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, afişlerin 6 Aralık'ta İskenderun'da DTP'nin yapacağı miting öncesinde ortamın gerilmesine neden olabileceğini ve bazı gruplarca provoke edilebileceği uyarısında bulundu.

Afişin yanlış değerlendirebileceğini bildiren İskenderunlular da “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes Türk vatandaşıdır. Atatürk 'Ne mutlu Türk'üm diyene' demiş, ne mutlu Türk olana değil” eleştirisinde bulundu. İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, konuyla ilgili yarın açıklama yapacağını söyled

YORUMLAR
Afiş :milletin duygularını yansıtıyor
Bozkurt Türkeli
afişe ilkönce "MHP" karşı çıktı deniliyor.Merhum Türkeş öldükten sonra Mhp milli olşan neyin savunuculuğunu yaptıda bunun yapsın, hakimmedya ne der, tuzu kurular nasıl bakar,okyanus ötesi ya ismimizi çizerse ne olur duygusu hakim bu gün mhp de böyle oluncada tabi birilerie, yada bir yerlere şirin görünmek için herkezden önce onlar atlayacaktır.rahmetli Türkeş sağ olsaydı, bu gün hainler ermen,lerden özür mektubu yazabilirlermiydi.Buda Türkün kör talihi .Kader utansın.ya seveseksin,ya gideceksi
21 Aralık 2008 Pazar 01:05
78.163.238.222
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ