10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADDye ziyaret
06 Şubat 2009 Cuma 02:05

ADD'ye ziyaret

MHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Marmaris Eski Kaymakamı Cemalettin Özdemir, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şubesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette Özdemir, belediye başkanı seçilirse kamu yarına çalışan sosyal amaçlı derneklerin binalarını kalıcı şekilde temin etmeye çalışacağını, temin edene kadar geçen sürede ise kira bedellerini karşılayacağını söyledi.
Yeni seçilen ADD yönetimine başarılar dilemek için ziyarette bulunduğunu açıklayan Özdemir, ''ADD üyeleri de arzu ederlerse onlarında katılacağı geniş çaplı bir toplantı yapıp karşılıklı konuşup paylaşımda bulunmak istiyoruz. ADD sadece dernekçilik yapmayıp, toplumun bütün sorunlarıyla ilgileniyor. Bu ilginin daha fazla sorgulayıcı olması lazım. Seçim sürecinde adayların sizin hassasiyetlerinize ne kadar duyarlı olduğunu ortaya koymanız gerekiyor. Kimin seçileceğinin bu anlamda önemi vardır'' dedi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi, ideolojisinin, Atatürk devrimlerinin belirli çevreler tarafından sorgulanır hale gelindiğini öne süren Özdemir, bazı çevreleri rahatsız eden bu değerlere vatandaşların daha sıkı sarılması gerektiğini vurguladı.
MHP Adayı Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bölücülük başta olmak üzere yıkıcı faaliyetler son zamanlarda fazla palazlanmaya başladı. Bu faaliyetler ileri boyutlara gelirse halkın her kesimi zarar görür. Seçimleri bu anlamda sadece yerel olarak düşünmemek gerekiyor. Mevcut iktidar döneminde bu faaliyetlerin arttığını görüyoruz. Tek parti iktidarında bu tür cüretlerin daha az olması gerekirdi.''
Siyasete girecek kadar donanıma sahip olduğunu düşündüğünü belirten Özdemir, Ulus için kaygılanan insanların elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.
Özdemir, sindirilmiş toplumlardan sağlıklı demokrasinin çıkmasının mümkün olmadığına işaret ederek, halkın doğru hareketlere omuz vermesi gerektiğini kaydetti.
Ziyaretten mutluluk duyduklarını dile getiren ADD Marmaris Şube Başkanı Mukbil Gülkokan ise şöyle dedi:
''Sayın Özdemir'i siyasi kimliğinin dışında mülki amirimiz olduğu dönemden çok iyi tanıyoruz. Siyasete girdiği için kendisini kutluyor demokratik mücadelesinde başarılar diliyoruz. Biz partiler üstü bir derneğiz. Bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Amacımız, Atatürkçü düşünce sistemini toplumun bütün katmanlarına iyi bir şekilde anlatmaktır.''
Özdemir'in ziyaretine eşi Perihan Özdemir de katıldı. Ziyaret sonrası ADD Yönetim Kurulu üyeleriyle Özdemir çifti hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ