12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adayları Bir Dizi Sınavlar bekliyor
27 Kasım 2008 Perşembe 21:42

Adayları Bir Dizi Sınavlar bekliyor

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti), 29 Mart Tarihinde Yapılacak Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığı İçin Gösterecek Adaylarını Bir Dizi Süreçten Geçirerek Belirleyecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti), 29 Mart Tarihinde Yapılacak Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığı İçin Gösterecek Adaylarını Bir Dizi Süreçten Geçirerek Belirleyecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti), 29 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için gösterecek adaylarını bir dizi süreçten geçirerek belirleyecek. Toplam beş aşamadan oluşan süreçten başarıyla geçebilenler aday gösterilecek. Aksi halde Genel Merkez tarafından vize alamayacak.
Türkiye, yerel seçim havasına girmeye başlarken, belediye başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Ancak Partiler önümüzdeki seçimde aday göstereceği kişileri bazı kıstaslar uygulayacak. Seçimlerde yüzde 60 oy almayı hedefleyen AK Parti, göstereceği adayları uzun bir eleme sonucu belirleyecek.


Adaylar beş aşamadan geçirilerek belirlenecek. Buna göre birinci aşamada tabana ucu açık sorular sorulacak. Belediye başkanı olarak kimi istersiniz sorusuna verilecek cevap ilk kriter olacak. İkincisi ise performans değerlendirmesi yapılacak. Bunun için daha önce belediye başkanlığı yapmışsa adayın başarısı ölçülecek. İlk kez aday olacak isimler için de bugüne kadar elde ettiği başarılar baz alınacak. Aday belirmede ölçü alınacak bir başka kriter ise halk yoklaması olacak. Buna göre yapılacak anketlerle adayla ilgili bir kanaat elde edilecek. Bir başka aşama ise teşkilat yoklaması. Belde, ilçe ve il teşkilatının görüşü sorularak aday olup olamayacağı ilgili bir değerlendirme yapılacak. Tüm bu aşamalardan geçen bir aday AK Parti genel merkezinde yerel seçimlerden sorumlu kişiler tarafından mülakata tabi tutulacak. Bu beş aşamadan da onay alan isimler aday yapılacak.

Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, kimseye haksızlık yapılmaması belediye başkanı olacak isimleri için böyle bir aşamadan geçirerek tespit edeceklerini söyledi. (

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ