19 Şubat 2020 Çarşamba

Emir Keşan / yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acıyı çekene sorun. Onlar bilir acının tarifini...

15 Ağustos 2019 Perşembe 12:10

Herkes kendine bir anlam yüklemiştir yıllarca ama kendisinin değerli olduğunu bir başkası tarafından gözünü kırpmadan yaraladığında anlar. Oysaki herkes her şeyi bildiğini düşünür o zamana kadar. Ama bildiklerimiz, tecrübelerle desteklenmelidir.

 
Hata yapmaktan korkmayın. Aklınıza gelen ve denemek istediğiniz her neyse onu deneyin ve yapın. Hayat dize ikinci bir şansı zaten vermeyecek. Sevmeye geç kalmayın mesela... Ama acıyı herkesten daha iyi bildiğinizi sakın iddia etmeyin. " Herkesin acısı kendine büyüktür " diye bir söz vardır herkes bilir. Kim söylemiş bilmem ama çok doğru söylemiş. Bence acı dünyada yaşanması gereken güzelliklere geç kalmaktır, seni yaratanı unutmak, ailenden uzak kalmak belkide. Aşk için çekilen acılara evet saygı duyuyorum ama insan bir yerde bu konuda doymalı ! Ama günümüz insanları herkese aşık ve sürekli acı çekiyor!  Siz acı görmemişsiniz kardeşim. Ömrü boyunca dünya daki hiç bir sesi duyamayan, dünya da muhteşem yerler varken ayağa kalkıp yürüyemeyen insanlar aklıma geliyor da sizi çok da önemseyemiyiorum. 
 
Aslında şunu demek istiyorum. Sağlıklı bir bireylerseniz önce Yaratanınızı, ailenizle geçirdiğiniz güzel günlerinizi hatırlayın. Her ayağa kalktığınızda şükür edin. Mantık ilişkileri kurun sevin ve sevilin. Dünya da acı çekmeye vakit yok, Allah öyle bir acı verir ki, çektiğin acılardan utanırsın.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ