11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Acar otelcilerle buluştu
10 Ocak 2009 Cumartesi 10:30

Acar otelcilerle buluştu

Marmaris Belediyesi, Marmaris'te faaliyet gösteren otellerin sahiplerine ve personeline Elegance Hotel'de kokteyl verdi. Kokteylde konuşma yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar “Hepimiz aynı tabağın içindeyiz. Biz seçimler için çalışmıyoruz. Biz Marmar


Marmaris'te faaliyet gösteren otel sahipleri, müdürlere, işletmecilere, otel personeline ve otel yatırımcılarına Marmaris Belediyesi tarafından Elegance Hotel'de koktey verdi.
Otelcilerin büyük ilgi gösterdiği kokteylde konuşma yapan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar “Yaklaşık bir ay önce burada İn coming yapan Acenteciler buluşmuştuk.

Hepimiz aynı tabağın içindeyiz.
Otelci arkadaşlarım, müdürlerimiz ve otel işletmecileri sizin ne zorluklar yaşadığınızı biliyorum. Bende sizlerden gelen bir otelci olarak 2004 yerel seçimlerinde yerel yöneticilik koltuğuna oturduk. Bilgi ve tecrübelerimizle turizmi daha ileriye taşımaya çalıştık. Hepimiz aynı tabağın içindeyiz. Hep birlikte olarak Marmaris'in bu tablosunu daha ileriye götürebiliriz. Marmaris'teki turizmin kötü gidişinden en çok otelciler ve otel yatırımı yapanlar etkilendi. Fakat yinede en önemli olan şey sağlıklı yaşam ve huzurdur. Bunu unutmamak gerek. Şu anda bile söylediğimiz cennet Marmaris'i hak ettiği yere getirebiliriz. Sizin Marmaris'in menfaatleri için özverili çalışmaları olduğunu biliyorum. Bana göre ticaret yapan bir azınlığının mutluluğu yerine Marmaris'in daha iyi bir yere gelmesi daha önemlidir. Yaşanan olumsuzluklar içinde biraz dertleşmek ve sohbet etmek için burada toplandık.

Sizler damdan düşenlersiniz
Siz otelci arkadaşlarımızı kalitesiz turist getiriyorsunuz diye kötülediler. Tabirimi affedin sizler damdan düşenlersiniz. Biz seçimler için çalışmıyoruz. Biz Marmaris için daha ne yapa biliriz diye düşünüyoruz. Biz seçim çabasında olsak yıkım yapmaz oy telaşına düşerdik. Seçilelim ya da seçilmeyelim Marmaris'in kaybedecek bir saniyesi yok. Ayrıca biz her şeyi kafasına göre yapan bir yönetim değiliz. Her konuda değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Sorunlara hep birlikte göğüs gerdikten sonra her şeyin üstesinden geliriz” dedi.
Marmaris ünlü simalarının da katılığı kokteyle otelciler büyük ilgi gösterdi. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz Marmaris otelcileri adına konuşma yaptı. Açıkgöz “Marmaris'te %92'e varan global gelirini sağlayan otelciler birliği adına burada bulunuyorum. Biz eli taşın altında olan bir birliğiz. Topluma en fazla geliri getiren bir grubuz. Türkiye'de kanunu olmayan bir gurubu temsil ediyoruz. Pazartesi sabahı otelci arkadaşlarımla Hollanda Fuarına gidiyoruz. Birlikte hareket etmekten başka çaremiz yok. Hiçbir otelcinin otelini söküp başka bir yere götürme imkanı yok. Burada yaşayan insanların Marmaris'in geleceğine sahip çıkmaları gerekir. Şehrin bütünleşebilmesi için tüm belde yöneticilerinin aynı düşüncede olması gerekiyor. Bizim menfaatlerimiz Marmaris'in menfaatleridir. Marmaris'in menfaatleri bizim menfaatlerimizdir” dedi.


YORUMLAR
burak turpseven
marmaris gençlik
burak.. belediye senin bir akrabanın kaçak dükkanlarını yıktı diye burda atıp tutma... bak ..önce insan olmak gerekir.. sonra kul hakkı diye bir şey var.. sen kanunsuz dükkanlar yap.. sonrada hak , hukuk de.. hem mahkeme raporu ile yıkıldı sizin dükkanlar.. Adalet e saygı duy.. burası hukuk devleti.. dingonun ahırı deil..
14 Ocak 2009 Çarşamba 15:31
61.7.179.105
yalancı
burak yurtseven
5 seneden beri ne yaptınki marmarise.kokteyllerde boy göstermekle olmaz bu işler. seçildiğinden bu güne kimler kaldı etrafında iyi bak.tek başına kaldın ali acar.cumhuriyetin kalesi deil kulesi bile olamazsın artık sen milletin dükkanlarını yıktın kapattın ekmekleriyle oynadın şimdi biz seni yıkıcaz allahın izniyle!!marmaris senin yarattıgın kara günlerden AK günlere çıkacak.
12 Ocak 2009 Pazartesi 14:57
85.104.99.34
sevda ya..
esin esin
bence hemen istifa edin sevda hanım.. çünkü bizim partide çürük yumurtalara yer yok.. Sonunu Kadar Arkandayız ALİ ACAR...
12 Ocak 2009 Pazartesi 07:53
119.42.93.246
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ