15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD film çekecek Türk gençleri arıyor
11 Eylül 2008 Perşembe 12:42

ABD film çekecek Türk gençleri arıyor

New York Devlet Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Nefrin Dinç, "Uluslararası Gençlik Film Yapım Atölyesi" projesi kapsamında 6 ilden belirleyecekleri 72 öğrenciyle film çekeceklerini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Dinç, Antakya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Atlantik Film Şirketi ile ortaklaşa hazırladıkları proje hakkında bilgi verdi.

Proje için Konya, Hatay, Edirne, Sivas, Mardin ve Artvin'den lise ve üniversitenin son sınıfında öğrenim gören, yetenekli olan ancak dar gelirli aile çocuklarını seçeceklerini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Dinç, şöyle devam etti:

"Proje kapsamında 6 ilden 72 öğrenciyle film çekeceğiz. Filmde, demokrasi, insan ve kadın hakları ile kültürel çeşitlilik konularında senaryo yazımı, ışık, ses ve teknik konularda bilgi vereceğiz. Amacımız hem yetenekli olan öğrencilere destek olmak hem de ABD ile Türk öğrencileri birbirine daha iyi tanıtmak."

Yrd. Doç. Dr. Dinç, projeye katılmak isteyenlerin 15 Ağustostan itibaren aktif hale gelecek www.filmturkey.org adresinden başvuru formlarına ulaşabileceklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ