17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7 öğretmenden 7 bölgeye türküyle selam
06 Eylül 2013 Cuma 13:13

7 öğretmenden 7 bölgeye türküyle selam

Denizli'nin Çivril İlçe Kaymakamlığınca yürütülen projeyle, değişik branşlardan 7 öğretmenin 7 coğrafi bölgeden seçtikleri birer türküyü seslendirdiği albümün stüdyo kayıtlarına başlandı- Öğretmenler, tüm valilik ve kaymakamlıklara dağıtılacak albümle

Denizli'nin Çivril İlçe Kaymakamlığınca yürütülen projeyle, değişik branşlardan 7 öğretmenin 7 coğrafi bölgeden seçtikleri birer türküyü seslendirdiği albümün stüdyo kayıtlarına başlandı.

Albüm için İç Anadolu Bölgesi'ne ait "Bugün ayın ışığı" adlı türküyü seslendiren İngilizce öğretmeni Ergün Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çivril'de görev yapan değişik branşlarda öğretmen arkadaşlarıyla bir araya gelerek saz çalıp türkü söylediklerini belirtti.

Türkülerle, "Türkiye'nin birbirinin adını bile duymamış ilçelerine gönüllerinden selam göndermeyi" istediklerini ifade eden Aksoy, bu amaçla 7 coğrafi bölgeden birer türkü seçip, albüm haline getirmeye karar verdiklerini anlattı.

Çivril Kaymakamlığının projelerine destek verdiğine, TRT'nin de İzmir stüdyolarını kayıt için kendilerine tahsis ettiğine dikkati çeken Aksoy, "Hepimiz farklı branşlarda bir şekilde türküye gönül vermiş arkadaşlarız. Tüm bölgelerden türkülerle, Türkiye'nin adını bile duymamış ilçelerine selam gitsin, birlik ve beraberlik mesajı verelim istedik" dedi.

Aksoy, ilk kez profesyonel kayıt yapmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, hazırlanacak albümün, tüm valilik ve kaymakamlıklara gönderileceğini söyledi.

Ege Bölgesi'ne ait "Dam ardına doleştim" adlı türküyü seslendirecek ana okulu müdürü Fatma Uysal Çindemir de türkü söylemeyi sevdiğini ifade ederek, projede yer alması için gelen teklifi de seve seve kabul ettiğini dile getirdi.

Öğretmenler, ayrıca Akdeniz Bölgesi'nden "Bulut Bulut Üstüne", Doğu Anadolu Bölgesi'nden "Yarim Senden Ayrılalı", Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden "Bahçede Yeşil Çınar", Karadeniz Bölgesi'nden "Dere Kenarında Taş Ben Olaydım" ve Marmara Bölgesi'nden "Çemberimde Gül Oya" adlı türküleri seslendirecek.

Muhabir: Emre Umurbilir
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ