16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
654. Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri
31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:28

654. Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri

Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, bütün boylardaki yarışmalar tamamlandı- Başta, Sakarya'dan Ümit Balta baş pehlivan oldu

Domaniç ilçesinde, bu yıl 654'üncüsü düzenlenen Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri tamamlandı. Sakarya'dan Ümit Balta, başpehlivan oldu.

Ebe Çamlğı'nda düzenlenen güreşlere, baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, destek büyük, destek küçük, toz koparan ve minik boylarda çeşitli illerden 250 sporcu katıldı.

Bu yılki güreş ağalığını Hidayet Koca'nın aldığı etkinlikte, başta Sakarya'dan Ümit Balta birinci, Balıkesir'den Kadir Erkin ikinci ve üçüncülüğü de Yozgat'tan Ramazan Yanar ile Balıkesir'den Fevzi Çakır paylaştı.

Baş altında ise Antalya'dan Davut Cansever birinci, aynı ilden İsmail Varol ikinci ve Tokat'dan Erol Fidan ile Muğla'dan Hamza Güçlü üçüncü oldu.

Baş Pehlivan olan Ümit Balta (37), maçtan sonra yaptığı açıklamada, Domaniç güreşlerinin Türkiye'de en eski güreşlerden olduğunu ve burada güreşmekten mutlu olduğunu söyledi.

Balta, 30 yıldır güreş yaptığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinliğe, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Domaniç Kaymakamı Hasan Sadebıyık, Domaniç Belediye Başkanı Yakup Yardımcı ve vatandaşlar katıldı.

Muhabir: Hadi Şengül
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ