20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
600 metrekarelik dev bayrak
02 Eylül 2013 Pazartesi 16:38

600 metrekarelik dev bayrak

Saruhanlı'da bir akaryakıt istasyonunda 65 metre uzunluğundaki direkteki 600 metrekarelik Türk bayrağı ilgi çekiyor

Saruhanlı'da bir akaryakıt istasyonundaki 65 metre uzunluğundaki direkte 600 metrekarelik Türk Bayrağı görenlerin şaşırtıyor. İşletme sahibi Alibey Öztürk, Ege bölgesinin en büyük Türk bayrağını dalgalandırdıklarını ileri sürdü.

İzmir-İstanbul karayolu üzerinde, Saruhanlı yakınlarında Boğazhan mevkisi olarak bilinen bölgede faaliyet gösteren akaryakıt istasyonunda eni 20, boyu 30 metre olan 600 metrekarelik dev Türk bayrağı 65 metre uzunluğundaki direkte dalgalanıyor.

İşyeri yöneticisi Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada bir süre önce devraldıkları istasyonda göndere çektikleri dev bayrağın büyük ilgi çektiğini belirtti.

Vatan, millet ve bayrak sevgisini göstermek bu bayrağı astıklarını ifade eden Öztürk, şöyle dedi:

"Atalarımızdan bize miras bıraktığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu bakımdan vatanımıza ve milletimize sahip çıkmamız gerekiyor. Tüm Türkiye olarak bu bayrağın altında yaşıyoruz. Biz de vatana olan sevgimizi bu şekilde göstermek istedik. 65 metre uzunluğunda paslanmaz galvaniz direk diktik. Daha sonra rüzgar nedeniyle yırtılması ve zarar görmesi güç özel kumaştan 600 metrekare çapında 3 adet bayrak yaptırdık. Şanlı bayrağımız işyerimizde dalgalanıyor.Bayrağımız yoldan geçenler tarafından ilgiyle inceleniyor. Bayrağımızın rüzgarda dalgalanışı izleyenlere ayrı bir keyif veriyor."

Muhabir: Turgay Duyar
Yayınlayan: Sabri Çelebioğlu

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ