12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
54. Eurovısıonu Norveç Kazandı
17 Mayıs 2009 Pazar 13:49

54. Eurovısıon'u Norveç Kazandı

Bu sonuçla üçüncü kez birinciliği kazanan Norveç, Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde en yüksek puanı alarak birinci olan ülke oldu.

54. Eurovision Şarkı Yarışmasında Norveç 387 Puanla Birinci Oldu. Türkiye, Hadise'nin Söylediği 'Düm Tek Tek' Adlı Şarkısıyla 177 Puan Alarak 4'üncü Oldu.54. Eurovision şarkı yarışmasında Norveç 387 puanla birinci oldu. Türkiye, Hadise'nin söylediği ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü oldu.
Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan 54'ncü Eurovision Şarkı Yarışması'nı Norveç'i temsil eden Belarus doğumlu Alexander Rybak, "Peri Masalı' adlı şarkısıyla kazandı.

İzlanda 218 puanla ikinci, Azerbaycan 207 puanla üçüncü olurken, 18'inci sırada sahneye çıkan temsilcimiz Hadise de "Düm Tek Tek" adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü oldu.


Yarışmayı Olimpinski spor salonunda 22 bin seyirci izledi.

Bu sonuçla üçüncü kez birinciliği kazanan Norveç, Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde en yüksek puanı alarak birinci olan ülke oldu.


-HADİSE: ÇOK GURURLUYUM, HEDEFİME ULAŞTIM


Hadise, yarışmanın yapıldığı solandan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben her zaman ilk 5 demiştim ve 4. olduk. Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben hiç bir zaman birinciliğe oynamadım. Çünkü final grubu çok güçlüydü. Birinci olmak isterdim, ama hiçbir zaman birincilik için mücadele etmedim" diye konuştu.

Baştan beri Norveç'in favori olduğunu belirten Hadise, "Ama ben Fransa'dan Patricia Kaas gibi, İngiltere'den Jade Ewen gibi dünyaca ünlü sanatçıları geride bıraktım. EBU'daki yetkililer bile başarımızı, bu kadar güçlü bir gruptan 4. çıkmamızı çok iyi buldular" şeklinde konuştu.

Türkiye'den sonra ikinci vatanı olarak gördüğü Belkiça'dan 12 puan gelmesini kendisini sevindirdiğini dile getiren Hadise, " Belkiça'dan 12 puan gelmeseydi, hayatta bir daha Belçikaya gitmezdim. Ama Belçika'yı çok seviyorum" dedi. Hadise, sözlerine şöyle devam:

"Şu an en çok yapmak istediğim ve yapamadığım şeyi yapacağım, bol bol yağlı yemekler istiyorum. İlk gördüğüm hamburgercide duracağım, doyana kadar hamburger yiyeceğim. Daha sonra da kahve içeceğim."

2. hafta önce İngilizce albümünün çıktığını, 3. albümünün de yakında çıkacağını belirten Hadise, bir klip işi olduğunu belirterek, "Klibi çektikten sonra tatile gidip, bol bol yüzmek, kitap okumak ve son aylarda yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum" dedi.

Hadise, sözlerini, "Hiç ağlamadım, hiç üzülmedim, çok mutluyum" diye tamamladı.

Öte yandan Hadise'nin annesi Gülnihan Açıkgöz'ün doğum yeri olan Yıldızeli ilçesine bağlı Yavu beldesi ile babası Hasan Açıkgöz'ün doğum yeri olan aynı ilçeye bağlı Fındıcak köyünde, şarkıcının akrabaları ve vatandaşlar yarışmayı belde meydanında kurulan ekranda izledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ