04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 yıldızlı otelde‘grev’ sesleri
04 Haziran 2009 Perşembe 16:31

5 yıldızlı otelde‘grev’ sesleri

Marmaris'teki, beş yıldızlı otel 'Maritim Hotel Grand Azur'da, işverenle sendika temsilcileri toplu sözleşme masasında anlaşmayınca grev kararı alındı.

Marmaris'teki, beş yıldızlı otel 'Maritim Hotel Grand Azur'da, işverenle sendika temsilcileri toplu sözleşme masasında anlaşmaya varamayınca otel grev kararı aldı.

DİSK'e bağlı Türkiye Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS) ile otelin işvereni Garanti Turizm Yatırımları İşletmeleri A.Ş'nin temsilcileri, tolu sözleşme masasında anlaşamadı. İşverenin teklif ettiği ileri sürülen ücretlerine yüzde 3'lük zammı kabul etmeyen OLEYİS yetkilileri ile 225 sendikalı personel, greve gitme kararı aldı. Katçı, aşçı, komi, garson, temizlikçilerinde aralarında bulunduğu çalışanlar, iş kıyafetleriyle, durumu protesto etmek için otel önünde toplandı, giriş kapısına da 'grev ilamı' astı, alkış ve sloganlarla tepkilerini gösterdi. İşçiler adına açıklama yapan OLEYİS Ege Bölgesi Şube Başkanı Hasan Ercan, işveren yetkililerinin ekonomik krizi bahane göstererek yüzde 3'lük zam önerdiğini belirterek şöyle konuştu:

2 AY SÜRESİ VAR
“Bizim talebimiz yüzde 15'lik bir zamdı. Ancak onlar yüzde 3'te ısrar etti. Sebep olarak da ekonomik krizi gösterdi. Ekonomik krizin faturasını işçiye çıkartmak haksızlık. Bu haksızlığa karşı grev kararı aldık. Şimdi hukuki süreç başladı. İki ay içerisinde taleplerimiz yerine gelmezse, buradaki arkadaşlarımızı işi bırakacak, grev yapacak.”
Öte yandan 288 oda, 610 yatak kapasitesine sahip otelin işvereni Garanti Turizm Yatırımları İşletmeleri A.Ş'nin temsilcileri ise konu hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapacaklarını belirtti.

YORUMLAR
emege
eray tulker
arkadaşlar nazımın yenı anlaşıldıgı bu gunlerde hep nazımca durmak dilegigle yok edın ınsanın ansana kullugunu bu dava bizim bu emek bızım bu hak bızım yaşasın tam bagımsız türkiye yaşasın rahmetlı ecevit bize grev hakkı verdııııııı her şey taha guzel türkiye icin
05 Haziran 2009 Cuma 10:44
78.173.199.229
sizler
kasım caglı
degerlı calışanlar bizler siz emekcilerın her zaman yanındayız bu kararınızı en icden dileklerımızle kutluyoruz sendikal mucadelenızde bütün emekci halkımızla dayanışma ıcındeyız
05 Haziran 2009 Cuma 10:41
78.173.199.229
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ