17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı açıldı
06 Eylül 2013 Cuma 12:43

20. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı açıldı

(Fotoğraflı)

Aydın'ın Söke ilçesinde 20'ncisi düzenlenen Söke Tarım, Sanayi, Ticaret Sergi ve Panayırı, törenle açıldı.

Söke Genç İşadamları Derneği (SÖGİAD) tarafından Çarşamba Pazar yerinde düzenlenen panayırın açılış konuşmasını yapan SÖGİAD Başkanı Mehmet Yabancı, dünyada her gün yeni gelişmelerin yaşandığını belirterek, "Çağı yakalamak için bu gelişmeleri takip etmek durumundayız. Bu gelişmelerin takip edildiği yerler panayır ve fuarlardır. Üretici ve tüketiciler bu panayır ve fuarlarda ihtiyaçlarını belirler. Üretici ve tüketiciyi bu fuarda buluşturuyoruz" diye konuştu.

Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer de panayırının 20'incisinin düzenlendiğine dikkati çekerek, "Burada Söke'nin tarımsal ve ticari gücünü sergiliyoruz. Bu önemli çalışmayı yapan SÖGİAD'a teşekkür ediyorum. Firmalar açısından olumlu sonuçlar çıkmasını temenni ediyorum. Bu organizasyonun Söke ekonomisine olumlu katkıları var" dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de Türkiye'de tarım sektöründe 10 yılda yaşanan değişime işaret etti. İleri demokrasilerde öne sivil toplum kuruluşlarının çıkması gerektiğini, siyasi partilerin ise ikinci planda kalması gerektiğini söyleyen Erdem, "Tarımsal sanayi 10 yılda gelişti. Değişim kaçınılmaz. Değişimi öngöremezsek yok oluruz. İyi fikirlere ihtiyaç var. Söke'nin, Aydın'ın, Türkiye'nin cehresi değişiyor" ifadelerini kullandı.

Açılışa Aydın Vali Yardımcısı Hayrettin Çiftçi, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ