12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 araçla yıllardır Faaliyet gösteriyoruz
12 Ocak 2009 Pazartesi 12:11

20 araçla yıllardır Faaliyet gösteriyoruz

Marmaris-Muğla güzergahında yolcu taşıyan S.S 106 Nolu Marmaris Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin Datça-Marmaris hattının iptal edilmesine, kooperatif yetkileri ile şoförler tepki gösterdi.


Şoförlerle birlikte Marmaris Otogar'ında basın açıklaması yapan Kooperatif Başkanı Kamil Çakır, yapılan trafik düzenlemesinin haksız ve hukuka aykırı olduğunu ileri sürdü.
Kooperatiflerine bağlı 20 araçla yıllardır Datça-Marmaris arasında faaliyet gösterdiklerine işaret eden Çakır, ''Datça 133 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin, Muğla İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda 14 Temmuz 2008 tarihinden itibaren Datça-Marmaris güzergahında fiilen çalışma hakkımız sonlandırılmıştır. Söz konusu dava yokluğumuzda yapılmış olup, temyiz aşamasında davaya müdahil davalı olarak katılmış bulunmaktayız. Dava, Danıştay 8. Daire'de devam etmektedir'' dedi.
Muğla Valiliği'nin, davaya müdahil olmalarının ardından ''anlaşılmaz bir tavır'' sergilediğini iddia eden Çakır, Valiliğin Datça kooperatifinin yanında yer alarak koruyup kolladığını öne sürdü.
Uygulamanın, Muğla İl Trafik Komisyonu Başkanlığı'nın 04 Ekim 2001'de aldığı komisyon kararına aykırı olduğunu da ileri süren Çakır, iddialarını şöyle sürdürdü:
''Datça 133 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin Datça'dan hareket eden araçları, Muğla'ya gitmeden Marmaris'ten Datça istikametine geri dönmektedir. Kooperatifimiz, bu haksız ve hukuka aykırı çalışmanın sonlandırılması için 18 Aralık 2008'de Muğla Valiliği ve Marmaris Kaymakamlığı'na yazılı olarak başvurmuş, fakat hiçbir yanıt alamamıştır. Mahkemece tespit edilmiş hukuka aykırı duruma kimse 'dur' dememiş, diyememiştir.''
Çakır, 107 Nolu Marmaris Taşıyıcılar Kooperatifi'nin de daha önce Marmaris-Muğla güzergahında çalışma hakkının Muğla Valiliği tarafından engellendiğini ileri sürerek, Muğla İdare Mahkemesi'nden alınan karar doğrultusunda tekrar çalışma hakkının kazanıldığını hatırlattı.
Bu arada, basın açıklaması sırasında polisin güvenlik önemli aldığı ve karara tepki gösteren kooperatif üyesi şoförlerin araçlarına Türk Bayrağı astığı görüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ