20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Uluslararası Köyceğiz Sokak Şenliği
02 Eylül 2013 Pazartesi 01:03

2. Uluslararası Köyceğiz Sokak Şenliği

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Köyceğiz Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Köyceğiz Sokak Şenliği başladı

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Köyceğiz Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 2. Uluslararası Köyceğiz Sokak Şenliği başladı.

Köyceğiz Gölü kenarında kurulan barış köyünde düzenlenen şenliğe Atina'nın en büyük derneklerinden Lıssıstratı Non Pprofit Organisation Derneği Genel Başkanı Tasula Semoiloğlu da onur konuğu olarak katıldı.

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şenliği "Dünya Barış Günü" dolayısıyla düzenlediklerini söyledi.

Anadolu kültürünü oluşturulan alanda folklor ile şenliği süsleyerek tanıtacaklarını belirten Karanfiloğlu, "Bu seneki programımızın sloganı 'dünya barışı için el ele.' Bu anlamda Atina'nın en büyük derneklerinden birinin temsilcilerini konuk ediyoruz. Birlikte barış ve dostluk mesajı vereceğiz. Bütün ülkelerin giysilerinin yer aldığı sergi açacağız. Şenlik alanında ülke stantları da bulunacak. Böylece her ülke kendini tanıtmış olacak" dedi.

Şenlikte, Fethiye ilçesinde kurulan İngiliz Yarenler Grubu üyeleri yöresel şarkılar eşliğinde dans etti. Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY) ''Gangnam Style'' dansı ile gösteri yapan grup izleyenlerin beğenisini kazandı. Dansın ardından Türk bayraklarıyla 10. Yıl Marşı'nı söyleyen grup ayakta alkışlandı.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Murat Taydaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ