05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1.ORHANİYE KÖYDE SANAT ÇALIŞTAYI SERGİSİ AÇILDI
04 Aralık 2014 Perşembe 17:27

1.ORHANİYE KÖYDE SANAT ÇALIŞTAYI SERGİSİ AÇILDI

Uluslararası üne sahip ressamlar “Grup Doğayla Barış" ev sahipliğinde Marmaris Yöresine Özgü; Sığla Ormanları İçin Marmaris 'de bir araya geldiler ve 8 - 15 Eylül tarihleri arasında Orhaniye Koyunda “1.Köyde sanat çalıştayı'nı” gerçekleştirdiler.
 
Organizasyon komitesi adına açılış konuşmasını yapmak üzere Fatma Balkas tarafından kürsiye davet edilen Mimar Nurşen ÇOPUROĞLU açılış konuşmasında şunları söyledi.
Yok, olma tehdidiyle karşı karşıya kalan Endemik Sığla Ormanları İçin Birleşen sanatçılar Fırçalarına Yükledikleri Renklerle Tuallerine Sığla'nın Gözyaşlarını Resmettiler. 
8  15 Eylül 2014 tarihleri arasında Marmaris Belediyesinin de katkılarıyla Orhaniye Köyünde otuz kadar sanatçı ve akademisyenle gerçekleştirdiğimiz “KÖYDE SANAT ÇALIŞTAYI” başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.
RPOJENİN İKİNCİ AŞAMASINDA ÇALIŞTAYDA YAPILAN RESİMLER;
Marmaris- Orhaniye köyde sanat çalıştayı adıyla 12  30 Aralık tarihlerinde İstanbul Beyoğlu'nda, Bahar aylarında ise Ankara ve İzmir'de sergilenecektir. Sergi salonlarında Marmaris'in tanıtımına yönelik etkinlikler yapılacaktır.
Sergiler zincirinin ilk halkasında, 30 parça yağlı ve akrilik boyalarla yapılmış resimleri Marmaris Belediyesi kültür ve sanat evinde 2 Aralık 2014 tarihinde saat:17.30 açtığımız bu sergi 8 Aralık 2014 Pazartesine akşamına kadar sanatseverler tarafından gezilebilir.
Kendilerine bugünün anısına Marmaris Belediyesi tarafından hazırlanan teşekkür belgesini Marmaris Belediye Meclis üyesi Acar ÜNLÜ verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ