19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
105 SOKAK GELENEĞİ SÜRDÜ
23 Nisan 2019 Salı 15:23

105 SOKAK GELENEĞİ SÜRDÜ

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının gelenekselleşen adresi haline gelen ve ünü tüm Türkiye’ye yayılan 105 Sokak, bu bayramda coşkuya ev sahipliği yaptı.

Kemeraltı Mahallesi’ndeki 105 Sokak’ta, el ele veren gönüllü vatandaşlar ve çocuklar, 23 Nisan’ı çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutladı. Vatandaşlar,  yaklaşık iki bine yakın Türk Bayrağı, Atatürk posterleri ve ilkokul öğrencilerinin yaptığı bez afişlerle süslediği, yaptığı resimlerin sergisiyle sokağı adeta bayram yerine çevirdi. 105 Sokak’taki kutlamalara Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da katıldı. Çocuklarla bol bol fotoğraf çektiren Başkan Oktay, sergide resimleri yer alan öğrencilere teşekkür belgesi verdi. Müzikli eğlencelerin yanı sıra, palyaço kıyafetli öğrenciler de kutlamamalara renk kattı.  Kutlamalar, sanatçıların performansı ve ünlü sihirbaz Mandrake Kemal’in gösterisiyle devam etti. 105 Sokağın kutlamalarına ön ayak olan Salih Yazgan, bu kutlamaların her yıl devam edeceğini, tüm ülkeye yayılmasını umut ettiğini söyledi. 

img_1813.jpg

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜR ATA’YA”

Kutlamaları Marmaris’in bütün sokaklarına yaymayı istediğini belirten Yazgan şöyle konuştu: “6 yıl önce başladığımızda hedefimiz sokağımızın Türkiye çapında örnek olmasını sağlamaktı. Geldiğimiz noktada bunu başardığımızı görüyoruz. Sadece Marmaris değil Türkiye’nin dört biryanından hatta yurtdışından olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah, bize duyulan bu ilgiyi, sevgiyi boşa çıkarmayacağız. Kimseyi rahatsız etmeden çalacağımız müzikler ve marşlar eşliğinde çocuklarımızla kutluyoruz. En büyük teşekkürü ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ediyoruz. İnşallah Marmaris’i bütün sokaklarına bu coşkuyu yayacağız”

img_4466.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ