18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10. İncirliova İncir Festivali başladı
06 Eylül 2013 Cuma 15:38

10. İncirliova İncir Festivali başladı

(Fotoğraflı - Görüntülü)

İncirliova Belediyesi tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen İncir Festivali başladı.

Festival açılışında, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konuldu. İncirliova Belediye Başkanı Fadime Orbay'ın yaptırdığı, arasında incirin de bulunduğu çelenk katılımcıların beğenisini topladı.

Fadime Orbay, festivalin açılış konuşmasında, üreticilerden beklenen ilgiyi göremediğini ifade ederek, "Öncelikle festivale katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Festivallerin amacı ürettiğiniz ürünlerinin tanıtımıdır. 10. İncir Festivali düzenlediğimiz bu gün üreticilerimiz azınlıkta kaldığını gördüm. Ben isterdim ki bugün Sevgi Yolu dolsun taşsın. Üreticilerimizin ürününe sahip çıkmasını istiyoruz. Önce ürününe sahip çıkmalı, ondan sonra bir şeyler istemeli diye düşünüyorum" dedi.

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ise İncirliova'nın adını incirden aldığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"İncir, Aydın ekonomisinin lokomotifidir. İsmini incirden almış İncirliova'nın insanların iksiri olan incirden kutsal kitabın üçünde de bahsedilmektedir. İncirin bitmesi Aydın'ın bitmesi demektir. Bunun için incir üzerinde farklı düşüncelerimiz ve farklı çalışmalarımız olacak. İncirimizin isim hakkı Aydın Ticaret Odası'na aittir. Sayın Başkan Fadime Orbay'ı, böyle bir incir festivaline imza attığı için kutluyorum."

Sevgi Yolu'nda açılan yerel ürünlerin tanıtımı sergisinde kurulan komite ile en iyi incir üreticisi için yarışma düzenlendi. En iyi inciri yetiştiren Zafer Çulha birinci, Musa Ay ve Kadir Tekin'i ise ikinci seçildi.

Deceye giren incir üreticilerine birer yarım altın hediye edildi.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ