25 Mayıs 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Eylül Dünya Barış Günü
31 Ağustos 2013 Cumartesi 17:43

1 Eylül Dünya Barış Günü

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi: "Ne yazık ki BM kendi ilan ettiği Barış Günü'nde dahi etkin bir rol oynayamamaktadır

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, dünyanın birçok noktasında kanın ve gözyaşının akmaya devam ettiğini belirterek, "Ne yazık ki BM kendi ilan ettiği Barış Günü'nde dahi etkin bir rol oynayamamaktadır" dedi.

Tanrıverdi, mesajında, yakın bölgemizde ve anlaşmazlıkların yaşandığı diğer coğrafyalarda insan temel hak ve özgürlüklerinin ihmal edildiği, insanlık onurunun ayaklar altına alındığını ve insanlığın buna tepkisiz kalmasının, BM'nin elinden geldiğince ağır hareket etmesinin anlaşılmaz olduğunu kaydetti.

Tanrıverdi, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki BM kendi ilan ettiği Barış Günü'nde dahi etkin bir rol oynayamamaktadır. Özellikle son dönemde Filistin-İsrail çatışmalarında, Mısır'da, Suriye'de ve daha önce diğer Kuzey Afrika ülkelerinde süregelen çatışmaları ve ölümleri önleyememiştir. Önlemek için adım olacak bir kınama kararını dahi kabul edememiştir. Türkiye'nin en başından beri Suriye konusundaki çağrılarına, açıklamalarına kulak vermeyenler, bugün binlerce çocuğun hunharca kimyasal silah ve gazlarla ölümünden sonra kıpırdaması, kıpırdıyor gibi yapması manidardır. Biliyoruz ki orada hayatını kaybeden, annesinin kucağında kimyasal silahın etkisiyle ağzından köpükler gelerek can veren yavruların hiçbir önemi yoktur. Onlar için petrol, para ve enerji vardır. Biz Türkiye olarak dış politikada her zaman ahlaklı, onurlu ve insan merkezli politika izledik. Bunu yapmaya da devam edeceğiz."

Muhabir: Turgay Duyar
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ