17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Eylül Dünya Barış Günü
31 Ağustos 2013 Cumartesi 12:48

1 Eylül Dünya Barış Günü

DTO Başkanı Özer: "Masum insanların katledilmesine göz yuman kişiler, en az katiller kadar sorumludur

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajında, Mısır ve Suriye'de yaşanan katliamlara değinerek, "Masum insanların katledilmesine göz yuman kişiler, en az katiller kadar sorumludur" dedi.

Özer, yayımladığı mesajında, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle, savaşın tamamen bittiği, dostluğun, kardeşliğin ve insanlığın bütünleştiği bir dünya arzu ettiğini bildirdi.

İnsanların huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşamasının barış ve dostluk ortamının devamı ile gerçekleşebileceğini kaydeden Özer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Maalesef son yıllarda Ortadoğu'daki kan durmuyor. Önceki yıllarda diğer ülkelerde yaşanan olaylar, son dönemde Mısır ve Suriye'de yaşanmaktadır. Kadın, bebek, çocuk, yaşlı demeden mazlumların ve masumların katledilmesi bu ülkelerdeki trajediyi had safhaya çıkarmıştır. Masum insanların katledilmesine göz yuman kişiler, en az katiller kadar sorumludur.

Özellikle Mısır'daki olaylarda sözde demokrasiyi savunan ülkelerin, kendi çıkarlarına ters düşmeyecek idareciler istedikleri ortaya çıkmıştır. İslam dünyasının kalkınmasını istemeyen ülkeler, istikrarı engelleme adına darbeyi desteklemişlerdir."

Özer, mesajında, bölgenin en kısa zamanda huzura kavuşmasını temenni etti.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ